WhatsApp'ta bir dönem sona eriyor: Artık yapılamayacak

WhatsApp'ta bir dönem sona eriyor: Artık yapılamayacak
WhatsApp, dünya çapında milyonlarca kişinin tercih ettiği anlık mesajlaşma platformu, kullanıcı deneyimini geliştirecek yeni güncellemelerini yakın zamanda sunmaya hazırlanıyor. Yeni güncellemeler arasında, kullanıcıların profil resimlerinin ekran görüntüsü alınmasını engelleyecek bir özellik de bulunuyor. İşte bu yenilikler hakkında bazı bilgiler...

WhatsApp, kullanıcı deneyimini zenginleştirmek için bir dizi yeni özelliği devreye almayı planlıyor. Bunlar arasında, arama sırasında daha hızlı eylem yapılabilmesi için çağrı yönetim çubuğunun yenilenmesi, yapay zeka destekli yeni sticker oluşturma araçlarının farklı ikonlarla kullanıma sunulması ve kullanıcıların profil resimlerinin ekran görüntüsü alınmasının önüne geçilmesi bulunuyor.

ekobnomim.com'da yer alan habere göre, WhatsApp'ın getireceği yeniliklerden bir diğeri de, sesli aramalar sırasında ekranın üst kısmından hızlıca çağrıyı sonlandırma veya mikrofonu sessize alma gibi işlemlerin yapılabilmesi. Ayrıca, yapay zeka ile güçlendirilmiş sticker yapma araçları daha belirgin hale getirilecek ve kullanıcıların profil fotoğraflarının ekran görüntülerinin alınması engellenecek.

WhatsApp

WhatsApp'tan Yeni Güncellemeler Yolda

WhatsApp, kullanıcıların ihtiyaçlarına daha iyi hizmet etmek için kanallar bölümüne iş ve eğlence gibi yeni kategoriler ekleyecek ve depolama yönetimini geliştirecek filtreleme seçenekleri sunacak.

Son dönemde kullanıma sunulan modern tasarımıyla beğeni toplayan WhatsApp, yeni arayüz güncellemeleriyle sohbet arama kolaylığını artıracak. Gece modu ve eklenti menüsündeki iyileştirmeler, gece kullanımını daha konforlu bir hale getirecek. Topluluk odaklı gelişmelerle kullanıcı deneyimini daha da ileriye taşımayı amaçlayan WhatsApp, etkinlik düzenleme ve grup içi etkileşimi kolaylaştıracak yeni özellikler ekleyecek. Duyuru grupları için geliştirilen yanıt özelliği ile de iletişim daha düzenli ve etkili olacak.